WRS 2012 – EPILOG

WRS09-09-2012 | admin

WRS 2012 – FOTORELACJA NA FB

Wielkie dzięki za udział i zaangażowanie dla w WRS Kozubnik 2012:

1. OSP GRS ŁÓDŹ
  2. PSP GPR ŁÓDŹ
  3. OSP GRS ALEKSANDRÓW
  4. OSP JRS WROCŁAW
  5. GOPR PODHALE
  6. OSP SIECHNICE
  7. JPR SIEDLEC
  8. OSP SZCZECIN
  9. POPR GDYNIA
  10. OSP KIELCE
  11. OSP WOŁCZKOWO
  12. GRS OSP WISZNIA MAŁA
  13. OSP WIEPRZ
  14. GPR OSP KĘTY

Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń związanych z bardzo indywidualnymi standardami przystępowania do akcji poszukiwawczo-ratowniczych w terenie poszczególnych grup przyczyni się do ujednolicenia i prowadzenia jeszcze sprawniejszych działań.
Dziękujemy ratownikom GOPR za przekazane wskazówki i doświadczenie związane z budową formularza po akcji poszukiwawczo-ratowniczej i technikami przeszukiwań terenu.

Liczymy na częstsze spotkania umożliwiające wymianę doświadczeń – nie tylko raz w roku na WRSie:)
Akcja poszukiwawczo- ratownicza na Trzonce pokazała jaką siłą ratowniczą dysponujemy, czego nam jeszcze brakuje, jak ważną rolę w Grupie Poszukiwawcz- Ratowniczej odgrywa PRZEWODNIK – PIES – GPS.
Sztafeta sobotnia Góra Żar – Kiczora – Kozubnik uświadomiły nam, że pomimo stworzenia ekip mieszając grupy potrafimy działać równie profesjonalnie „mówiąc tym samym językiem” w całej Polsce.

Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jak to mówią u nas: ” nie od razu Kraków zbudowali”!!!
Dziękujemy uczestnikom WRS Kozubnik 2012 za to, że byliście i wielu z Was przyjechało z drugiego końca Polski, przyjechało za swoje prywatne środki.
Dziękujemy strażakom- ratownikom z OSP Wieprz i OSP Kęty za pomoc w organizowaniu WRS.
Dziękujemy władzom Gminy Wieprz i Kęty za wsparcie w organizacji WRS.
… i wszystkim którzy przyczynili się do czterodniowych Warsztatów Ratownictwa Specjalistycznego Kozubnik 2012; Przewodnik – Pies – GPS.

WRS 2012 – FOTORELACJA NA FB